Blog

Armatka Piłsudskiego

Na zlecenie Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku  wykonaliśmy rekonstrukcję modelu armatki, która stała na biurku Marszałka. Oryginał niestety się nie zachował. Dysponowaliśmy tylko dość mało wyraźnym zdjęciem  i rysunkami dostarczonymi przez p. Łukasza Suskę . Armatka została wyfrezowana w mosiądzu, spolerowana i pokryta warstwą chromu. Efekt naprawdę robi wrażenie.

Statuetki na każdą okoliczność

Na przygotowanie nasz klient miał bardzo mało czasu, dlatego potraktowaliśmy sprawę priorytetowo i skróciliśmy proces produkcji do niezbędnego minimum. Naszkicowaliśmy koncepcję na kartce papieru, klient zaakceptował. Dalej zostało już tylko narysować pliki produkcyjne do cięcia i wykonanie całości.

Elementy wystroju jednej z warszawskich restauracji

Na zlecenie nowo otwartej restauracji w Warszawie przygotowujemy elementy wystroju z mosiądzu. Jest tego dużo, prace trwają już kilka tygodni, co tydzień oddajemy klientowi kolejną partię. Dziś kończymy litery i emblemat na ścianę. Część podklejamy taśmą, część ma dolutowane szpilki montażowe. Trzeba się koniecznie do nich wybrać i sprawdzić menu.

Frezowane panele do urządzeń

Obudowy, panele sterownicze do urządzeń to szczególnie wymagający temat. Muszą być niezwykle precyzyjnie i estetycznie wykonane. Nasz klient zlecił nam wykonanie unikatowej obudowy z aluminium anodowanego na czarno.   Najpierw frezowaliśmy surowe aluminium. Potem, by usunąć ślady freza, detale zostały wypiaskowane. Następnie trafiły do zaprzyjaźnionej anodowni, gdzie uzyskały doskonale czarny kolor. Po tej operacji zostało już … Continue reading Frezowane panele do urządzeń

Opisy na obudowach urządzeń przemysłowych w 6 krokach

Grawerujemy także bezpośrednio na obudowach urządzeń. Dzięki cyfrowo sterowanej głowicy lasera jesteśmy w stanie włożyć nawet sporych rozmiarów obudowę pod laser. W tym przypadku jest ona zrobiona z blachy malowanej proszkowo. Poniżej opisujemy kolejne kroki tworzenia opisów na obudowach maszyn przemysłowych. Krok 1. Dostawa obudów do grawerowania Krok 2. Ostrożne rozpakowanie urządzenia Krok 3. Weryfikacja … Continue reading Opisy na obudowach urządzeń przemysłowych w 6 krokach

Grawerowanie na drewnianych pudełkach

W tym tygodniu otrzymaliśmy klasyczne grawerskie zadanie. Grawer na kilkuset drewnianych pudełkach z logo klienta. Samo grawerowanie idzie bardzo szybko     Natomiast sporo jest prac z przekładaniem, pakowaniem itp. Drewno w tym wypadku było bardzo miękkie, bez widocznych sęków i słojów. Dzięki temu uzyskaliśmy głębokie i czytelne wpalenie w materiał.